Metroport, Kadir Gecesi’nde görsel şölen yaşatacak

Ramazanı tüm gelenekselliğiyle yaşadığımız şu günlerde İstanbul pek çok farklı etkinliğe sahne oluyor. Metroport AVM de ziyaretçilerini şaşırtmaya devam ediyor

Eklenme Tarihi : 30 Temmuz 2013 Salı
metroport-kadir-gecesinde-gorsel-solen-yasatacak

Metroport’ta ramazan ayının sihirli atmosferi kapıda başlıyor. AVM’ye gelen tüm konukları, özel kostümleriyle eski İstanbul hanımefendileri ve beyefendileri gül suyu ile lokum ikram ederek kapıda karşılıyor İftar öncesi ve sonrası Osmanlı macunu, şerbet, helva gibi ikramlar da içeride konukları bekliyor. 

Ramazan ayının geleneksel figürleri Metroport AVM’de konukları farklı bir sunumla karşılıyor. Porselen makyajlarıyla canlı heykellerin şaşırtıcı görüntüsü ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Adeta bir süs eşyası kadar cansız görünen canlı heykeller tam bir görsel şölen yaratırken, ziyaretçiler bu ilginç görüntüleri fotoğraflamak için uzun kuyruklar oluşturuyor.

3 Ağustos Cumartesi günü, İslam Alemi için büyük önem taşıyan Kadir Gecesi’nde ise Ömer Döngeloğlu ile ramazan sohbetleri, ney dinletisi ve semazen gösterisi düzenlenecek. Canlı heykellerin sunumu dışında fasıl, semazen gösterisi, Hacivat&Karagöz ve orta oyunları gibi ramazanın tüm renkleri Metroport AVM’de yaşanıyor.

İftar saati yaklaştığında Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz şarkılarıyla fasıl eşliğinde oruçlar açılıyor ve etkinlikler AVM’nin kapanış saati olan 23.00’e kadar devam ediyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive