Forum Kayseri’den eğitim atölyesi etkinliği

Forum Kayseri, minik ziyaretçilerine İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin hazırladığı eğitim atölyelerini sunuyor

Eklenme Tarihi : 21 Kasım 2013 Perşembe
forum-kayseriden-egitim-atolyesi-etkinligi

Forum Kayseri, 23-24 Kasım günlerinde, Kayseri’de bir ilke daha imza atıyor. İstanbul Modern Sanat Müzesi işbirliğiyle atölye çalışmaları düzenleyen Forum Kayseri, gerçekleştirilecek olan atölyelerde çocukların hayal güçlerini geliştirirken tasarım yapabilmelerine de olanak sağlıyor.

Etkinlikte tekstil, mimarlık, takı ve endüstri atölyeleri yer alıyor. Atölyede çocuklar, hem tasarım süreçlerini yaşayacak hem de özgün tasarım ürünleri ortaya çıkaracak. Atölyeye 6-10 yaş aralığındaki çocuklar katılabilecek.

23-24 Kasım günlerinde her gün 13.00, 15.00, 17.00 saatlerinde Bir Kostümün Öyküsü, Bunu Senin İçin Yaptım ve Geleceğin Tasarımları olmak üzere üç farklı atölye çalışması düzenlenecek.

Çocuklar işbaşında
‘Bir Kostümün Öyküsü’ atölyesinde çocuklar, İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin koleksiyonunda yer alan yapıtların fotoğraflarını inceleyecek ve en çok etkilendikleri yapıtlardan esinlenerek kâğıttan kostümler tasarlayacak.

Çocuklar, ‘Bunu Senin İçin Yaptım’ atölyesinde beğendikleri yapıtlardan küçük obje ve desenler üretecek. Tasarımlarını takıya dönüştürecek olan çocuklar, sevdiklerine hediye etmek için özel hediye paketleri de hazırlayacak.

‘Geleceğin Tasarımları’ atölyesindeyse çocuklar, geleceğe yön veren tasarım araçlarının neler olduğunu tartışacak ve 3 bin yıl sonra nasıl bir dünyada yaşayacağımızı, ne gibi tasarım araçları kullanacağımızı hayal edecek.

Atölye çalışmalarına katılan çocuklar, bir saatlik eğitimin sonunda programı başarıyla tamamladıklarına dair katılım sertifikasının sahibi olacak.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive