Forum Kayseri, Kolektif İstanbul’u ağıralayacak

Balkan ve Anadolu kültürlerinin buluştuğu Doğu Avrupa geleneksel müziklerine dayalı repertuarını funk ve caz altyapılarıyla yeniden yorumlayan Kolektif İstanbul, ramazan etkinlikleri kapsamında 27 Temmuz Cumartesi günü Forum Kayseri sahnesine çıkacak

Eklenme Tarihi : 24 Temmuz 2013 Çarşamba
forum-kayseri-kolektif-istanbulu-agiralayacak

Forum Kayseri, ramazan ayı boyunca devam eden etkinlikleri kapsamında Balkan ve Anadolu kültürlerinin buluştuğu Doğu Avrupa geleneksel düğün müziklerini funk ve caz altyapılarıyla yeniden yorumlayan Kolektif İstanbul’u ağırlayacak.

2005 yılında çıkardıkları ‘Balkanatolia’ adlı albümleriyle başta İstanbul olmak üzere çeşitli Avrupa Kentleri’nde performans sergileyen Kolektif İstanbul, bu kez Forum Kayseri ziyaretçilerine müzik ziyafeti sunacak.

Kolektif İstanbul, 27 Temmuz Cumartesi akşamı iftardan önce saat 18.30 ve iftardan sonra saat 21.00’de gerçekleşecek konserle enstrümanlarına hâkim ve performanslarında cömert müzisyenleriyle seyircilere doğaçlama bir şölen yaşatacak.

Kaval, gayda, kaba zurna, klarnet, saksafon, tuba ve vurmalı sazları kullanarak zengin bir ses, melodi birlikteliği sağlayan Kolektif İstanbul, Anadolu ve Balkanlar’ı aynı melodilerde buluşturacak.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive