Forum Kayseri, “Breeam” sertifikası ile ödüllendirildi

Forum Kayseri, İngiltere’de 1990 yılında oluşturulmuş dünyadaki ilk yeşil bina sertifikasyonu olan Breeam’den “çok iyi derece” elde etti. Forum Kayseri, Kayseri'nin ilk yeşil alışveriş merkezi olup, şehirdeki sertifikalanmış ilk yeşil bina özelliğine sahip

Eklenme Tarihi : 25 Temmuz 2012 Çarşamba
forum-kayseri-breeam-sertifikasi-ile-odullendirildi

Forum Kayseri, çevre dostu bina sertifika sistemi olan Breeam sertifikası (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) ile ödüllendirildi. Avrupa standartlarında karbon salınımını esas alan, enerji tüketimini en aza indirecek, ozon dostu elektro-mekanik sistem seçimleri ile ziyaretçilerine ve kiracılarına yarar sağlayacak bir altyapıda hazırlanan Kayseri, şehrin mimari kimliğini yansıtan özellikler taşıyor.

Kayseri’deki bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması anlayışına paralel olarak Forum Kayseri’de de özel bisiklet park alanları düzenlendi. Sulama sisteminden en verimli şekilde faydalanmak ve su tüketimini azaltmak amacıyla sisteme nem ve yağmur sensörleri eklendi. Bu arada inşaat sürecinde de saha organizasyonunu çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde hazırlayarak, sahada oluşan atıkların atık yönetim planına uygun biçimde saha dışına alınması ve değerlendirilmesi sağlandı.  

Avrupa standartlarında karbon salınımını esas alan, enerji tüketimini en aza indirecek, ozon dostu elektro-mekanik sistem seçimleri ile Forum Kayseri’de uzun vadede kiracılarına da yarar sağlayacak bir altyapı oluşturuldu. Forum Kayseri, sürdürülebilir çevre dostu projelerine bundan sonra da devam edecek.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive