Forum Trabzon’dan umut verici etkinlik

06 Nisan 2015 Pazartesi

Forum Trabzon, Kanser Haftası’na özel olarak düzenlenen etkinlikler ile farkındalık yarattı, umut aşıladı

forum-trabzondan-umut-verici-etkinlik

Karadeniz Bölgesi’nin alışveriş ve yaşam merkezlerinden biri olan Forum Trabzon, 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası'nda, Türkiye'de önemi giderek artan kanser hastalığına karşı bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık yaratma amacıyla “Umutla Yaşam” derneği işbirliğiyle geçtiğimiz gün bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Kanser hastaları ve yakınlarının yapmış oldukları 3 boyutlu resim sergisiyle birlikte ziyaretçiler, umudun sanata nasıl dönüştüğünü hayranlıkla izledi.

Aynı zamanda "Yaşam İçin Kalori" standını açan  “Umutla Yaşam Derneği”, bilgilendirme ve bilinçlendirme kapsamında dergi ve broşürleri ziyaretçilerle paylaştı. "Umutla Çıkıldı Bu Yola Farkındaysan Ritmi Yakala !!"  sloganıyla ziyaretçiler  dernekte hizmet veren hasta ve yakınları ile  birlikte "Dansla Hareket Terapisine" katıldı.

Etkinlikte kanserden korunmanın, kanser tedavisinden her zaman daha kolay ve daha ucuz olduğunun, kanserle ilgili bilinenlerin artması, erken tanı-tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi ve umudun yitirilmemesine vurgu yapıldı.