Forum Aydın’da Pakize Suda’lı Kadınlar Günü kutlaması

Aydın ve çevre illerin alışveriş ve yaşam merkezi Forum Aydın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde çok özel bir isme ve bir projeye ev sahipliği yapıyor

Eklenme Tarihi : 05 Mart 2014 Çarşamba
forum-aydinda-pakize-sudali-kadinlar-gunu-kutlamasi

Gazeteci-yazar Pakize Suda ve 40 dar gelirli kadının iş sahibi olmasını sağlayan ‘Ekonomik şiddete son!” isimli projeyi hayata geçiren Aydın Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) üyeleri, Dünya Kadınlar Günü’nde Forum Aydın ziyaretçileriyle buluşuyor.

Dikkat çekici konulara yer verdiği köşe yazılarıyla takip edilen Pakize Suda, 8 Mart Cumartesi günü saat 15.00'te Zeytin Meydanı'nda düzenlenecek söyleşiye katılarak, hayranlarının sorularını cevaplayacak. Suda, sevenlerine imza dağıtırken, Sabancı Vakfı tarafından desteklenen ve 40 dar gelirli kadının iş sahibi olmasını sağlayan “Ekonomik şiddete son” adlı projeyi de Dernek Başkanı Esen Türker ile birlikte tanıtacak.

AGİKAD projesi kapsamında düşük gelirli 40 kadına süs bitkileri yetiştiriciliği eğitimi verildi. Çiçek soğanları ve 6 dekarlık arazi temin edilerek, bu araziden elde edilen süs bitkilerinin satışı yoluyla kadınların ekonomik hayata katılımı teşvik edildi. Kooperatifleşmeye yönlendirilen kadınlar, böylece iş sahibi yapıldı.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive