Forum Ankara tarihe ev sahipliği yaptı

Forum Ankara Outlet, unutulmaya yüz tutmuş Türk El Sanatları’nın önemli bir parçası olan “Hatt-ı Murat Deri Kaat'ı Sanatı Hat Eserleri Sergisi”ne ev sahipliği yaptı. T.C Kültür Turizm Bakanlığı Sanatçısı olan Murat Ateş’in el emeği göz nur hat çalışmalarının yer aldığı sergi, Forum Ankara Outlet ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü

Eklenme Tarihi : 03 Kasım 2014 Pazartesi
forum-ankara-tarihe-ev-sahipligi-yapti

Ankara’nın alışveriş ve yaşam merkezi Forum Ankara Outlet, unutulmaya yüz tutmuş Türk El Sanatları’nın önemli bir parçası olan “Hatt-ı Murat Deri Kaat’ı Sanatı Hat Eserleri Sergisi”ni ağırladı.

T.C Kültür Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Anadolu El Sanatları Derneği ve Forum Ankara Outlet’in işbirliğiyle gerçekleştirilen Hüsn-i Hat Yansımaları-15 isimli “Hatt-ı Murat Deri Kaat'ı Sanatı Hat Eserleri Sergisi”, 31 Ekim Cuma günü 23’üncü Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Önal, Kültür Bakanlığı Daire Başkanı  Sanem Arıkan, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Uzman Ayşe Yıldız, Sabanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, Anadolu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serap Erkoç ve Forum Ankara Outlet Genel Müdürü Tugrul Cömert’in katkılarıyla açıldı.

T.C Kültür Turizm Bakanlığı sanatçısı olan Murat Ateş’in el emeği göz nur hat çalışmalarının oluşan sergiyi büyük hayranlıkla gezen ziyaretçiler, dünyada eşi benzeri olmayan eserlere imza atan sanatçıyı kutladı.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive