Dünyanın en büyük ebrusu Pelican Mall’de

Bu yıl dünyada ilk kez düzenlenen olan ‘Dünya Ebru Günü’, 8 Eylül Cumartesi günü, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçıların, akademisyenlerin ve sanatseverlerin katılımıyla Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde coşkuyla kutlandı

Eklenme Tarihi : 11 Eylül 2012 Salı
dunyanin-en-buyuk-ebrusu-pelican-mallde

‘Dünya Ebru Günü’ organizasyonu kapsamında dünyanın en büyük ebru çalışması yapıldı ve çalışma Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Guinness rekoruna katılan ebru sanatçıları ve yüzlerce gönüllünün katılımıyla yapılan denemede dünyanın en büyük ebru çalışması yapıldı. Ebru Sanatçıları ve gönüllüler 42 metrelik ebru teknesinde hazırladıkları ebru figürlerini yaptı ve yüzlerce kişinin eseri tek bir ipek yüzeye alındı.

‘Dünya Ebru Günü’nde ebru sanatına hizmet etmiş Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sanatçılara yaşam boyu başarı plaketleri verildi. 42 metrelik ebru çalışması, ebru sanatçılarının karma ebru sergisi ve çeşitli etkinlikler 8 – 16 Eylül günleri arasında Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde ziyaretçilere açık olacak. 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive