Deposite, obeziteye dikkat çekti

Deposite Outlet, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle obeziteye karşı mücadele etkinliği gerçekleştirdi. Obezite ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen aktivitede, alışveriş merkezinde 13.00-13.15 saatleri arasında tüm yürüyen merdivenler durdurularak sağlıklı yaşama dikkat çekti. Etkinlik kapsamında Uzman Diyetisyen Işın Sayın tarafından sağlıklı yaşama dair ipuçları verilirken, ziyaretçiler sağlıklı yaşama yönlendirildi

Eklenme Tarihi : 05 Ekim 2012 Cuma
deposite-obeziteye-dikkat-cekti

Günümüzün önemli sağlık sorunlarından biri olan obezite için Deposite Outlet harekete geçti. Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’deki tüm alışveriş merkezleri ile birlikte gerçekleştirdiği etkinlik çerçevesinde, önceki gün (3 Ekim) 13.00-13.15 saatleri arasında tüm alışveriş merkezlerindeki yürüyen merdivenler durduruldu ve ziyaretçiler günlük hayatta aktiviteye yönlendirildi.

Deposite Outlet 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle obeziteye dikkat çekti. Alışveriş merkezi ziyaretçileri Uzman Diyetisyen Işın Sayın tarafından obezite hakkında bilgilendirildi. Uzman Diyetisyen Işın Sayın “Sağlıklı yaşam için özellikle günde iki buçuk litre su içilmesi ve ara öğünlerde şeker oranı az olan meyve ile süt tüketilmesi gerekir. Böylelikle bol kalori yakmamız sağlanacak ve ana öğünlerde daha az açlık hissi yaşanacağından kilo kontrolü daha rahat sağlanacaktır.” dedi. Etkinlik sonrası birçok açıdan faydalı ve sağlıklı olan ayrıca kilo vermede etkin bir role sahip olan Mürdüm Eriği ve Yeşil Elma alışveriş merkezi ziyaretçilerine ikram edildi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive