Beylikdüzü Migros AVM küçük misafirlerini ağırlayacak

31 Mayıs 2016 Salı

Beylikdüzü Migros AVM, Komşuköy Projesi ile minik ziyaretçilerine tarım deneyimi yaşatıyor. Yaz ayları boyunca sürecek projenin 4 Haziran Cumartesi günkü İlk etkinliğinde çocuklar, tereyağı ve yoğurt yapmayı öğrenecekler

beylikduzu-migros-avm-kucuk-misafirlerini-agirlayacak

 

Beylikdüzü Migros AVM, Komşuköy işbirliği ile bir ilke imza atarak, bir alışveriş merkezi içinde çocuklara özel tarım yapma imkanı sunuyor. Uzman çiftçi eşliğinde eğlenceli ve kısa bir eğitimin ardından ebeveynler ve çocuklar; Beylikdüzü Migros AVM içinde özel olarak hazırlanan tarım alanında, kendi ürünlerini yetiştirecekler.


Proje, teknolojiyle iç içe büyüyen, doğadan giderek uzaklaşan yeni nesil için, dünyada giderek yaygınlaşan bir akım olan kentsel tarım (urban farming) uygulamaları ile şehir sınırları içinde tarım alternatifleri oluşturmayı amaçlıyor.


Komşuköy Çiftçilik Atölyesi
Şehirli çocukların doğayla bağlarını güçlendirecek bu proje ile çocuklar ve ebeveynleri, Komşuköy’de uygulanan doğal, GDO’suz, hormonsuz ve geleneksel tarım yöntemlerini öğreniyor, mevsimine uygun ürünleri yetiştiriyorlar. Katılımcılar, şehir sınırları içinde doğal çiftlik hayatını uygulamalı olarak tecrübe ediyor.