‘Bebek Ürünleri Sergisi’ buyaka’da

1900’lü yılların başından bu yana bebek ürünlerinin gelişimini gözler önüne sunan ‘Bebek Ürünleri Sergisi’ üçüncü kez meraklılarıyla buluşuyor. Buyaka AVM, 2 - 16 Ağustos günleri arasında sergiye ev sahipliği yapıyor

Eklenme Tarihi : 03 Ağustos 2012 Cuma
bebek-urunleri-sergisi-buyakada

Ebebek’in gerçekleştirdiği 'Bebek Ürünleri Sergisi', şimdi de buyaka alışveriş merkezinde açıldı. Bu gezici sergiyle Türkiye’de bir ilke imza atan Ebebek, bebek ürünlerinin bir asırlık gelişimini meraklılarına sunuyor.

Sergilenen ürünler arasında en çok dikkati çekenlerden biri 1965 tarihli oto koltuğu. Yaklaşık 50 yıl önce üretilen Mercedes marka ürün, çocukların seyahat esnasında oto koltuğuna oturtulması gerekliliğine de bir kez daha dikkati çekiyor. Sergide aynı zamanda 1928 senesine ait eski Türkçe yazılmış ilk bebek sağlık gelişim ve beslenme kitabı, 200 yıl önce erkek bebeklerin gece uyurken alt ıslatmamaları için tasarlanmış beşik, 1900’lü yılların başında kullanılan biberon ve 1950 yılına ait mama iskemlesi de dikkati çeken ürünler arasında.

Serginin bir başka özelliğiyse; çocukluklarına ait ürünleri sergi için bağışlayan kişilerin, adlarının ve şimdi nerede ne görevde olduklarının, ürünlerin bilgi kartlarında belirtilmiş olması.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive