Anatolium’da tiyatro şenliği

Anatolium Ankara, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü bir haftalık bir şenlikle kutluyor. Çocuklara tiyatroyu sevdirmeyi amaçlayan şenlikte her gün farklı bir oyun sergilenecek

Eklenme Tarihi : 22 Mart 2013 Cuma
anatoliumda-tiyatro-senligi

Anatolium Ankara, Dünya Tiyatrolar Günü’nü 25 Mart haftası düzenlediği Tiyatro Şenliği ile kutluyor. 25-30 Mart günleri arasında her gün farklı bir oyun minik tiyatro meraklılarıyla buluşacak. İşaret dili tiyatrosu Kırmızı Başlıklı Kız ile başlayacak şenlikte, Kardan Adam, Kaybolan Ada, Mutsuz Köyün Neşeli Çobanı, Dilek Ağacı ve Palyaço Çocuk oyunları sergilenecek.

İşitme engelli çocuklar da unutulmadı
Çocuklara tiyatroyu sevdirmeyi amaçlayan Anatolium Ankara, “tiyatroyu sevmek için engel yok” diyor. Anatolium Tiyatro Şenliği, 25 Mart Pazartesi günü işitme engelli çocuklar için işaret dili ile sahnelenen “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile başlayacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteğiyle Aksiyon Organizasyon tarafından sahnelenen oyun için oyuncular 6 ay boyunca işaret dili eğitimi aldılar. Oyun, işaret dili ile sergilenen ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

Anatolium Tiyatro Şenliği’ndeki tüm oyunlar minik tiyatro severler için ücretsiz sergilenecek.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive