Agora Sohbetleri’nde defile zamanı

Her hafta cuma günü ziyaretçilerinden büyük ilgi gören Agora Sohbetleri’nin Fashion Fest 5 kapsamında düzenlediği Moda Günleri’nin bu haftaki konuğu, sevilen dizilerin kostüm ve moda tasarımcısı Özlem Erkan oldu

Eklenme Tarihi : 22 Ekim 2012 Pazartesi
agora-sohbetlerinde-defile-zamani

Ünlü tasarımcı Özlem Erkan kostümlerinde genellikle rahat kullanılabilir kumaşlar  kullanmayı tercih ettiğini söyledi. Erkan, tasarımlarının renk seçimini yaparken ise genellikle kendisinin de vazgeçemediği gri, beyaz ve siyah renkleri tercih ettiğini belirtti. Tasarımcı, kombinasyonlarında sadeliği şıklığa taçlandırmaktan keyif aldığını yinelerken, her davet için farklı kostüm çalışmaları yapmasının kendi iç enerjisini de arttırdığından söz etti.

Özlem Erkan sohbetinde moda da yanlış bilinen doğrulara da değindi. Kostümlerini tasarlarken kişilerin beden ölçülerine vücut tiplerine uygun olmasına özen gösterdiğinden bahsetti. Tasarımcı, renkler konusunda da izleyicilerle tüyolar paylaştı. Yaz aylarında renklerin olabildiğince canlı, kış aylarında ise daha soft olduğunu hatırlatan Erkan, bu seçimin kişilerin içsel bir duygu durum halinden kaynaklı olduğunu da sözlerine ekledi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive