Agora, “Engelliler Haftası” için farkındalık yaratıyor

Agora Alışveriş Merkezi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sağlık kurumları ile işbirliklerine devam ediyor

Eklenme Tarihi : 10 Mayıs 2016 Salı
agora-engelliler-haftasi-icin-farkindalik-yaratiyor

10 Mayıs ile 16 Mayıs günleri arasında Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede kutlanan “Engelliler Haftası”, Agora Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilecek olan sergilerle sosyal sorumluluk projelerine destek vererek engelli bireylerin el emeklerinin sergilenmesini sağlıyor.


Agora Alışveriş Merkezi engelleri kaldıran bu etkinlik ile birçok renkli anıya ev sahipliği yaptı. Çekimlerinin İzmir’de gerçekleştirildiği ve Türk Sineması’nda bir ilk olan, 5 engellinin yaşam hikâyesinin anlatıldığı “Adım Adım Işığa Giden Yol” filmini; Agora Alışveriş Merkezi Sinemaları’nda Asuman Dabak’ın da yer aldığı film oyuncuları sinemaseverler ile beraber izledi. “Adım Adım Işığa Giden Yol”  kastı 5 engelli bireyden oluşuyor. Yönetmenliğini Sinan Uzun’un yaptığı filmde; usta oyuncular Haldun Dormen, Asuman Dabak, Süreyya Kilimci, Gazi Şeker ve Zeynep Gülmez rol aldı. Gala gecesinde; hayata dört elle sarılan ve hayat sevinci ile herkesi aydınlatan engelliler katılımcılara unutulmaz bir müzik dinletisi yaşattı.


Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Agora Alışveriş Merkezi olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek verdiklerini ve toplumsal duyarlılığa dikkat çeken projelerde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Noyan; Engelliler haftası dolasıyla yer verdikleri etkinliklerde, asıl amacın farkındalık yaratmak olduğunu vurguladı.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive