Adana Optimum’da Sağlık Günleri

Adana Optimum Outlet Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen Sağlık Günleri’nin ilkinde ziyaretçilere balık yağının faydaları anlatıldı

Eklenme Tarihi : 10 Eylül 2012 Pazartesi
adana-optimumda-saglik-gunleri

“Beynin gıdası” olarak bilinen ve bebeklerde de anne sütünden sonra en fazla tercih edilen besin olan balık yağının kolesterolü düşürdüğü, kalp hastalıklarına iyi geldiği, sindirimi kolaylaştırdığı, dikkat eksikliği ve diğer bilişsel rahatsızlıklara “ilaç” görevi üstlendiği bildirildi.

Balık yağının çocuklarda, yetişkinlerde ve gebelikte; beyin, göz ve sinir sisteminin gelişiminde ve kalp damar sağlığının korunmasında ilaç kadar etkili bir gıda olduğu vurgulandı. Balık yağının aynı zamanda omega 3 hücre yenilenmesi dahil birçok önemli fonksiyonu olan bir yağ asidi ve tam bir cilt dostu olduğu belirtildi.

Balığın “beynin gıdası” olarak bilindiğini vurgulayan uzmanlar, “Çünkü balık tüketen bazı insanlarda depresyona, dikkat eksikliğine ve diğer bilişsel rahatsızlıklara çok fazla rastlanmadığı bilimsel bir gerçektir” dediler.

Balık yağının ayrıca diyabet, astım, gelişim bozuklukları, hareket bozukluğu,  obezite, böbrek rahatsızlıkları ve kemik erimesine de iyi geldiği ifade edildi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive